Ansatte i Friskolen og Sommerfuglen.

Ledelsen i Kassebølle Friskole og Sommerfuglen.


Skoleleder Bitten Guldbjerg.
Lærer: Dansk, kristendom, debat, kor, musik og teater.
Mail: skoleleder@kassefri.dk


Viceskoleleder Jeanne Holmgaard.
Lærer: læsevejleder, dansk og Nordplus Junior.
Mail: jeanne@kassefri.dk


Daglig leder Sommerfuglen Rikke Vædele.
Pædagog.
Mail:  rikke@kassefri.dk

Vugestuen Sommerfuglen.


Gitte Strømberg
Uddannet lærer og pædagogisk assistent.


Ida Christensen.
Pædagog

Børnehaven Sommerfuglen.


Pia Reuter. Pædagog Sommerfuglen.
Pædagog.
Mail: pia@kassefri.dk


Sonny Rasmussen.
Pædagogisk assistent Sommerfuglen og fritter.
Mail: sonny@kassefri.dk


Mille Lindeman.
Pædagogisk assistent Sommerfuglen og fritter, støtte i skolen.
Mail: mille@kassefri.dk


Maja Bælum. (Barsel fra sommeren 2020)
Pædagogisk assistent Sommerfuglen.


Asbjørn Mejlgaard.
Pædagogmedhjælper Sommerfuglen. Uddannet lærer.


Knirke Lund.
Uddannet massør, heilpraktiker og yogalærer.
Fast vikar i Sommerfuglen

Friskolen.

Louise Ambus.
Lærer: matematik, natur og teknik, billedkunst, faget mad, håndværk og design.
Mail: louise@kassefri.dk


Conny Svendsen.
Støtte i skolen.
Mail: conny@kassefri.dk


Jakob Solkær.
Lærer: matematik, fysik, musik og spiller til morgensang.
Mail: jakob@kassefri.dk


Anne-Dorte Bencke.
Lærer: Børnehave klasse, dansk, matematik og engelsk i 0.-1.kl, valgfag krea. Tillidskvinde.
Mail: annedorte@kassefri.dk


Anne Mari Errebo.
Støttelærer i vores støtteteam. Uddannet på den Frie Lærerskole.
Mail: annemari@kassefri.dk


Jette Deibjerg.
Støttelærer i vores støtteteam. Arbejdsmiljø repræsentant.
Mail: jette@kassefri.dk

Volontørerne Aylona fra Rusland og
Anne fra Tyskland.

Begge er støtte i timerne og hjælper i Fritteren.

Lykka Pilgaard.
Sekretær, bogholder og ved telefonen 8.30-11.30.
Mail: kontor@kassefri.dk


Diana Kristensen. (På barsel fra april 2020)
Lærer: Dansk, valghold design og engelsk.
Mail: diana@kassefri.dk


Tippe Andersen.
Lærer: Støtte og barselsvikar for Diana lærer i dansk.
Mail: tippe@kassefri.dk


Jan Jensen.
Skolens pedel.


Peter Spangtoft Marxen.
Lærer: tysk, engelsk, historie, bigården, hjælpe pedel, hjemmeside og internationale projekter.
Mail: peter@kassefri.dk


Marijn van der Made.
Lærer: Engelsk, samfundsfag, håndværk, idræt og valgfag.
Mail: marijn@kassefri.dk